ВЛАСНІ ІМЕНА В РОСІЙСЬКІЙ, УКРАЇНСЬКІЙ ТА БЕЛАРУСЬКІЙ АНТРОПОНІМІЧНИХ СИСТЕМАХ, ЩО УТВОРЕНІ ВІД ЛАТИНСЬКОЇ НАЗВИ НА ПОЗНАЧЕННЯ РОСЛИНИ
DOI:
https://doi.org/10.18524/2410-3373.2019.22.201680Ключові слова:
російська мова, українська мова, беларуська мова, власна назва, латинська мова, рослинаАнотація
Анотація. З історичних причин вплив різних зарубіжних культур можна спостерігати на прикладах слов'янських країн, які залишали постійні сліди протягом століть не лише в своїх мовах, але і в їх антропонімічних системах.
Мета цієї статті — представити повний перелік східнослов'янських особистих імен, похідних від латинського антропоніму, що позначає рослину, а також їх початкове значення. Об'єкт статті — російські, українські та білоруські назви. Предметом дослідження становлять російські, українські та білоруські антропоніми з латинським походженням із основним значенням «рослина» або його плоди чи квітка. Основні методи, що були використані, є метод лексикографічного вийнятку та метод етимологічного аналізу. Виявлення основного апелятиву є вельми важливим, оскільки його значення зазвичай не дуже зрозуміле для простого народу і це спричиняє появу так званої «народної» етимології. Практична цінність полягає в тому, щоб зробити досліджувані назви більш популярними і внаслідок цього якось запобігти їх зникненню зі східнослов'янських антропоніміконів.
Посилання
Biryla, М. V. (1966) Беларуская антрапанімія, т. 1 [Belarusian anthroponymy, vol. 1]. Minsk, Navuka i tehnika.
Biryla, М. V. (1982) Беларуская антрапанімія, т. 2 [Belarusian anthroponymy, vol. 2]. Minsk, Navuka i tehnika.
Dvoreckij, I. H. (1976). Латинско – русский словарь [Latin-Russian Dictionary]. Moskva, Russkij jazyk.
Kovachev, N. (1987). Българска ономастика [Bulgarian Onomastics]. Sofija, Indeks 80.
Cooper, J. К. (1933). Илюстрована енциклопедия на традиционните символи [An Ilustrated Encyclopedia of the Traditional Symbols]. Sofija, Petăr Beron.
Petrovskij, N. A. (1955). Словарь русских личных имен [A Dictionary of Russian Personal Names]. Moskva, Sovetskaja enciklopedija.
Skripnik, L. G., Dzjatkovskaja, N. P. (1986). Власнi iмена людей [Personal names]. Kiiv, Naukova dumka.
Superanskaja, A. V. (1998). Словарь русских личных имён [A Dictionary of Russian Personal Names]. Moskva, Izdatel’stvo AST Издательсvo AST.
Trijnjak, I. I. (2005). Словник украïнських iмен [A Dictionary of Ukrainian Names]. Kiiv, Vidavnictvo Dovira.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Записки з ономастики
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Правовласниками опублікованого матеріалу являються авторський колектив та засновник журналу на умовах, що визначаються видавничою угодою, що укладається між редакційною колегією та авторами публікацій.